535true dots bottomright 254true true 800http://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

Sympozjum Naukowe „Dialog i Partnerstwo”-Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Chorujących Psychicznie „OGNIWO”

W dniu 14 grudnia Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Chorujących Psychicznie „OGNIWO” w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej   w Tarnobrzegu organizowało Sympozjum Naukowe „Dialog i Partnerstwo” . Spotkanie naukowe organizowane było w ramach inicjatywy Stowarzyszenia pt. „ Dialog i Partnerstwo” Wsparcie dla osób chorujących psychicznie i ich rodzin. Podjęta przez Stowarzyszenie inicjatywa organizowana była w ramach realizacji projektu „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, Fundacja Generator Inspiracji, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej.

 

Celem Sympozjum Naukowego była edukacja społeczna w zakresie problematyki zdrowia psychicznego, w tym wypracowanie dobrych praktyk w podejściu     do problemów osób chorujących psychicznie, pomoc tym osobom i ich rodzinom   w zmaganiu się z trudnościami choroby. Wskazanie innowacyjnych form rehabilitacji       i możliwości zdrowienia. W spotkaniu wzięło udział około 150 osób. Słowo wstępne wygłosiła Prorektor ds. kształcenia Pani dr Monika Piątek. Organizatorzy rozpoczęli spotkanie od projekcji filmu edukacyjnego dotyczącego schizofrenii F.20., który swoją premierę miał podczas tegorocznych obchodów Tarnobrzeskich Dni Solidarności z Chorującymi na Schizofrenię. Podczas Sympozjum można było usłyszeć wykłady Beaty Wasiuty i Błażeja Sankowskiego na temat konstruktywnej komunikacji profesjonalistów – służb medycznych, społecznych i rodziny z chorującym. Społeczne ujęcie problemu dialogu i partnerstwa w prelekcji dr Beaty Zięby – Kołodziej. Ryszard Spychalski zaproponował rozmowę o podejściu Otwartego Dialogu w pracy z kryzysem psychicznym. dr Edyta Nieduziak prezentowała prelekcję o dialogiczności w teatrze terapeutycznym „ Od dialogu, przez terapię, po spotkanie.” Ostatni wykład Pani Barbary Zych Doradcy Prezydenta Tarnobrzega ds. Zdrowia dotyczył diety, odżywiania w chorobie psychicznej. Podczas Sympozjum rozstrzygnięto także Konkurs Fotograficzny dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „MMS do schizofrenii”. Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę nagrodzonych prac.