535true dots bottomright 254true true 800http://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

XIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

W dniu 14 września 2017r. byliśmy organizatorami XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Artystyczne spotkanie odbywało się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Honorowy Patronat nad wydarzeniem przyjęli Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Prezydent Miasta Tarnobrzega, Pan Grzegorz Kiełb, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Pan Paweł Bartoszek.

Tegoroczna edycja zgromadziła 47 placówek z całego Podkarpacia. Inicjatywa pozwala nam na promocję sztuki osób niepełnosprawnych w wielu jej wymiarach, teatr, taniec, piosenka. Jest także okazją do integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, pozwala na przełamanie krzywdzących stereotypów społecznych. Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz konkurs literacki. W konkursie uczestniczyło 17 uczestników. Jury pod przewodnictwem Pani Janiny Szul przyznało trzy główne nagrody, 8 wyróżnień. Formuła Przeglądu nadana przez organizatorów związana była z pechem i szczęściem. Dyplomy, statuetki, scenografia oraz przedstawienie przygotowane przez gospodarzy we współpracy z dziewięcioma innymi placówkami nawiązywało do tego motywu przewodniego. Wyjątkowym wydarzeniem Przeglądu był wspólny, wokalno-teatralny występ, przygotowywany w naszym ŚDS przez 10 Środowiskowych Domów Samopomocy z regionu – ŚDS w Baranowie Sandomierskim, Dębicy, Jelnej, Spiach, Sarzynie, Nowej Dębie, Przysiekach, Stalowej Woli Nr 1 i 2 .  Zorganizowaliśmy 4 warsztatowe spotkania podczas których ćwiczyliśmy sceniczną prezentację. Mamy nadzieję na zainspirowanie innych placówek do wspólnych integracyjnych występów na przyszłorocznej edycji Przeglądu.  Występy podczas tegorocznej edycji zachwycały wrażliwością ale i humorem. Wielomiesięczne przygotowania do występów artystycznych zwieńczone zostały sukcesem. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki, upominki. Cieszymy się, iż inicjatywa wpisała się już na stałe w program artystyczny naszego miasta i regionu.

Ważnym wydarzeniem już od kilku lat jest przyznawanie podczas Przeglądu przez społeczność naszej placówki statuetek, „Ludzie Wielkiego Serca”. W tym roku statuetki otrzymali Pani Dorota Poniatowska Dyrektor Przedszkola Nr 17 w Tarnobrzegu, Pan Michał Harnik oraz Pan Artur Roman. Wszyscy Państwo zachwycają swym zaangażowaniem na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Dziękujemy  za współpracę oraz wspaniałe sportowe inicjatywy w których mamy zaszczyt uczestniczyć!

Dziękujemy darczyńcom, mediom, wolontariuszom, w tym zwłaszcza uczennicom Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Tarnobrzegu z klasy o profilu pielęgniarsko-rehabilitacyjnym za pomoc w organizacji spotkania integracyjnego.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swą obecnością, a przede   uczestnikom Przeglądu, naszym wiernym przyjaciołom z  podkarpackich ŚDS – ów! Podczas XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej byli z nami: ŚDS Nr 2 ze Stalowej Woli, ŚDS Nr 1 ze Stalowej Woli, ŚDS z Przysiek, ŚDS z Jelnej, ŚDS z Baranowa Sandomierskiego, ŚDS z Sarzyny, ŚDS z Dębicy, ŚDS ze Spi, ŚDS z Mielca, ŚDS z Wysokiej Głogowskiej, ŚDS z Bojanowa, ŚDS z Krosna, ŚDS z Cieszanowa, ŚDS z Przemyśla, ŚDS z Ropczyc, ŚDS z Radymna, ŚDS z Przeworska, ŚDS „Nasz Drugi Dom” z Mielca, ŚDS z Izdebek, ŚDS z Łańcuta, ŚDS z Tyczyna, ŚDS z Bliznego, ŚDS z Wolicy, ŚDS z Jarosławia, ŚDS z Nowosiółek, ŚDS z Rzeszowa, ŚDS z Leska, ŚDS z Kolbuszowej, ŚDS z Łopuszki Wielkiej, ŚDS z Pruchnika, ŚDS z Kamienia, ŚDS z Zalesia, ŚDS ze Strzyżowa, ŚDS z Bachórca, ŚDS z Sieniawy, ŚDS z Brzoska, ŚDS z Zagórza,  ŚDS z Woli Raniżowskiej, ŚDS z Rudnika nad Sanem, ŚDS z Niska, ŚDS z Laszczyn z Filią w Zmysłówce, ŚDS z Birczy, ŚDS z Pnia, ŚDS z Zaczernia oraz ŚDS z Dynowa.

Dziękujemy Wam za obecność i gratulujemy występów artystycznych!

 

Relacje:

Polskie Radio Rzeszów

Echo dnia

Radio Leliwa

ITVWisła

rta24

Gość Sandomierski

Starostwo Powiatowe Tarnobrzeg

Tarnobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *