535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

III edycja akcji „Niepełnosprawni Dzieciom”

W dniach 3, 4, 5 i 10 czerwca 2014r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu był organizatorem trzeciej już edycji akcji ?Niepełnosprawni Dzieciom?  zainicjowanej dla uczczenia obchodów Dnia Dziecka. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ? Umiej być przyjacielem, znajdziesz przyjaciela? – słowa Ignacego Krasickiego.

W dniu 3 czerwca w siedzibie placówki uczniowie pierwszej i drugiej klasy Gimnazjum Zespołu Szkół Społecznych nr 1 im Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu uczestniczyli w warsztacie psychoedukacjnym dotyczącym profilaktyki zdrowia psychicznego, dodatkowo w artystycznych zajęciach integracyjnych z uczestnikami zajęć placówki, gdzie zgłębiali tajniki ceramiki, witrażu, doskonalili umiejętności wokalne i kulinarne. W dniu 5 czerwca odbyło się spotkanie z uczniami 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu. Podczas spotkania dzieci wzięły udział w warsztacie edukacyjnym ?Dwa światy? oraz w  warsztatach artystycznych i kulinarnych.   W dniu 4 i 10 czerwca uczestnicy zajęć ŚDS wraz z terapeutami gościli w Przedszkolu nr 3 oraz Przedszkolu nr 15. W ramach akcji dzieci zaproszone zostały do udziału w przedstawieniu ?Magiczna podróż do krainy bajek?.

Dzieci i młodzież otrzymały symboliczne prezenty wykonane na pracowni ceramicznej, witrażu, stolarskiej oraz słodycze. Całość dopełniła doskonała zabawa przy wypiekaniu ciasteczek szczęścia oraz przygotowywaniu  koktajli owocowych.
Akcja ma charakter cykliczny. Chcąc uczcić święto dzieci, uczestnicy zajęć ŚDS pokazali inne niż stereotypowe oblicze osób niepełnosprawnych,  przybliżyli także działalność placówki. Edukacja przez wspólną zabawę, sztukę jest w przekonaniu organizatorów najlepszym sposobem na zmianę postaw społecznych, naukę tolerancji, wzajemnego szacunku, a także pozwala na pokazanie i wykorzystanie wszelkich możliwości wzajemnej współpracy. Tegoroczna akcja  w pełni potwierdziła myśl przewodnią spotkań, jeśli umiesz być przyjacielem to znajdziesz przyjaciela.