535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

„Na przekór sztormom”

W dniu 14 lipca 2016r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu we współpracy z Jacht Klubem Kotwica w Tarnobrzegu zorganizował spotkanie integracyjne nad Jeziorem Tarnobrzeskim pod nazwą –

Piknik Żeglarski – III Przegląd Piosenki Żeglarskiej Osób Niepełnosprawnych

Spotkanie Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Grzegorz Kiełb.

W spotkaniu integracyjnym wzięło udział 10 placówek, Środowiskowe Domy Samopomocy ze Stalowej Woli, Niska, Bojanowa, Nowej Dęby, Dębicy, oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Tarnobrzega i Domu Dziennego Pobytu oraz Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu.

Podczas spotkania odbyły się prezentacje sceniczne zaproszonych placówek – każda placówka przygotowała dwa utwory żeglarskie- szanty, z własnym akompaniamentem lub podkładem muzycznym. Ponadto uczestnicy spotkania wzięli udział w konkursach i zabawach żeglarskich, wspólnie przygotowali sałatkę owocową z rodzimych i egzotycznych owoców. Wszyscy zaproszeni zostali do wspólnej biesiady przy grillu i zabawy tanecznej. Całość zwieńczona została żeglowaniem po Jeziorze Tarnobrzeskim pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej Jacht Klubu Kotwica.

To kolejna inicjatywa placówki mająca na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych, promocję talentów a także naukę nowych, nieznanych dotąd umiejętności, tak by żeglarstwo jako elitarny sport stało się dostępne także osobom niepełnosprawnym. Organizatorzy mają nadzieję na cykliczne spotkania w tej formule, tak aby żeglarskie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych zagościło już na stałe w kalendarzu imprez Tarnobrzega stając się okazją do wspomnianej integracji środowiska osób niepełnosprawnych a także promocji walorów turystycznych miasta.

Relacje:

Na przekór sztormom -www.tarnobrzeg.pl

Echo dnia

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *