535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

Pielgrzymka do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 23 marca 2017r udaliśmy się z Pielgrzymką z okazji Dnia Chorego do Łagiewnik oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. W Łagiewnikach zwiedziliśmy Sanktuarium św. Jana Pawła II, w Muzeum mieliśmy okazję zobaczyć szaty Jana Pawła II, jego pamiątki z całego świata, pokój papieski. W ramach zwiedzania wystawy „Kim jest Człowiek z Całunu” zobaczyliśmy m.in.
kopię Całunu przechowywanego na co dzień w skarbcu Katedry św. Jana Chrzciciela w Turynie a także trójwymiarową wizualizację Człowieka, którego wizerunek widnieje na Płótnie. Nasz pobyt  w Sanktuarium Pasyjno–Maryjnym  Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęliśmy dokładnie o godzinie 12.00 mszą świętą następnie rozpoczęliśmy zwiedzane Kalwaryjskiego Sanktuarium, podczas którego Ojciec Bernardyn, który był naszym przewodnikiem, przybliżył jego historię. Na zakończenie pielgrzymki, towarzyszący nam diakon Krzysztof z Parafii św. Barbary w Tarnobrzegu, poprowadził Drogę Krzyżową, po zakończeniu której ruszyliśmy w drogę powrotną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *