535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

Pielgrzymka z okazji Dnia Chorego

Pielgrzymka z okazji Dnia Chorego to nasza tradycja. W tym roku zorganizowaliśmy ją w lipcu – miesiącu poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa.

Parafia św. Wojciecha w Momotach Górnych oczarowała, pozwoliła na kontemplację, modlitwę i ukojenie nerwów dzięki ciszy, spokojowi miejsca. Piękny drewniany kościółek, został wybudowany jako kaplica w 1938 r. a rozbudowywany nocami przez tamtejszych mieszkańców pod nadzorem ówczesnego kapłana w latach 1972-1975. Oryginalność tego miejsca polega m.in. na tym że kościół jak i jego wnętrze czyli wystrój powstawało jednocześnie – pomimo powszechnie obowiązującym regułom.

Dziękujemy za gościnę księdzu proboszczowi Parafii św. Wojciecha w Momotach Górnych i możliwość odprawienia mszy świętej, w czasie której dziękowaliśmy za miniony rok, prosiliśmy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin.

Podczas tego ważnego dnia towarzyszył nam Ksiądz Proboszcz Dariusz Sidor z Parafii św. Barbary w Tarnobrzegu. To dzięki niemu odkryliśmy to wspaniałe miejsce, to on objął naszą pielgrzymkę swoją opieką za co serdecznie dziękujemy.