535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

Wakacje w Środowiskowym Domu Samopomocy

W okresie wakacyjnym   mogliśmy  brać udział w dodatkowych zajęciach w ramach tygodnia sportowo rekreacyjnego, wolontariatu, żeglarskiego, hipoterapii, zdrowego żywienia, filmowo fotograficznego,  zaradności życiowej, edukacji językowej i aktywności zawodowej.  W ramach w/w prócz dodatkowych zajęć, prelekcji, spotkań tematycznych, edukacyjnych  organizowanych  w placówce korzystaliśmy z rekreacji na świeżym powietrzu, w tym nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Realizowaliśmy zadania wolontaryjnej opieki nad zwierzętami w schronisku dla zwierząt „Chrońmy zwierzęta”. Uczestniczyliśmy w pikniku w stadninie koni w Mokrzyszowie, gdzie kilkoro z nas odważyło się  skorzystać z lekcji jazdy konnej. Nabyliśmy dodatkowych umiejętności fotograficznych podczas warsztatów fotograficznych z Panem Rafałem Rozmusem. Wyjątkowym wydarzeniem była dla nas nauka języka angielskiego. Skorzystaliśmy z lekcji w dwóch grupach językowych po 10 osób. Lekcje prowadzone były przez lektora z British School w Tarnobrzegu. W ramach zajęć aktywności zawodowej braliśmy udział w rozmowach z pracodawcami – kwiaciarnia „Bukieciarnia” w Sandomierzu oraz zakład FUH Dach Bud w Tarnobrzegu.

W ramach zajęć uczestniczyliśmy również w wycieczce do Janowa Lubelskiego, gdzie skorzystaliśmy z atrakcji sportowch – piłkarzyki, bungge run, mega dart. Dodatkowo, w ramach edukacji przyrodniczej,  zwiedzaliśmy interaktywne muzea – zoom natury. Całość zakończyła się biesiadą przy ognisku. Podczas wakacji realizowaliśmy projekt fotograficzno-filmowy „ W obiektywie niepełnosprawnych”, którego efekty zaprezentowane będą podczas tegorocznych Dni Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię.

Wakacyjną przerwę na przełomie lipca i sierpnia każdy z nas spożytkował na indywidualne wyjazdy rodzinne, spotkania towarzyskie i rekreację nad Jeziorem Tarnobrzeskim.