535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

VI Edycja Dni Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię

W ramach VI Tarnobrzeskich Dni Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię zatytułowanych „Nie zasłaniaj nam świata”; objętych Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pana Grzegorza Kiełba oraz Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego Pana Pawła Bartoszka; realizowaliśmy wiele przedsięwzięć edukacyjno-profilaktycznych służących integracji, wzrostowi świadomości społecznej, budowie zaplecza emocjonalno-społecznego dla chorujących. 9 października odbyło się Tarnobrzeskie Forum Zdrowia Psychicznego. Forum zgromadziło ponad 100 osób. Ciekawe prelekcje, dyskusja podsumowująca zaowocowały propozycjami dalszych działań. 10 października gościliśmy Panią Agnieszkę Sobol, która podczas konsultacji psychiatrycznych spotkała się z chorującymi celem ukierunkowania działań na rzecz procesu z ich zdrowienia. Dyżury psychologiczne spotkały się także z zainteresowaniem osób chorujących nie korzystających dotychczas ze wsparcia instytucjonalnego. Podczas funkcjonowania Strefy Niepełnosprawnego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnobrzegu chorujący mogli skorzystać z indywidualnego poradnictwa w zakresie możliwości zatrudnienia. To wydarzenie mamy nadzieję zagości na stałe w programie Tarnobrzeskich Dni Solidarności. W dniu 11 października odbył się II Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię. Wydarzeniu towarzyszył happening „Nie zasłaniaj nam świata”, koncert zespołu INTERIM. W biegu wzięło udział 176 biegaczy wraz z pasjonatami nordicwalking. Zgłoszeń mieliśmy ponad 200! Mamy nadzieję, iż w przyszłorocznej edycji uda się poszerzyć grono startujących. Tarnobrzeskie Dni Solidarności zakończył Dzień Otwarty Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu. Było nam bardzo miło gościć przedstawicieli ŚDS w Mielcu. Wymiana doświadczeń, zapoznanie z ofertą naszej placówki mamy nadzieję zaskutkuje dalszą wspaniałą współpracą !

Podczas całego tygodnia w Urzędzie Miasta Tarnobrzeg można było obejrzeć wystawę fotografii uczestników zajęć na temat aktywności zawodowej osób chorujących psychicznie.

Dziękujemy serdecznie za współpracę, zaangażowanie i wsparcie wszystkim, dzięki którym udało się zrealizować to wyjątkowe wydarzenie już po raz VI w naszym mieście. W tym miejscu dziękujemy Pani doktor Agnieszce Sobol, Pani doktor Agacie Rogalskiej – Wronie, która spotka się na kolejnych konsultacjach w PZP w dniu 25 października w godzinach 11.00-12.00; Pani Teresie Huńce; Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu.

Dziękujemy za patronat, zaangażowanie i wsparcie inicjatywy Panu Grzegorzowi Kiełbowi Prezydentowi Miasta Tarnobrzega oraz Panu Pawłowi Bartoszkowi Staroście Powiatu Tarnobrzeskiego!

Relacje:

rta24.eu -Solidarni z chorymi na schizofrenie

Radio Leliwa- Nie zasłaniaj nam świata

www.radio.rzeszow.pl

itvwisla.tv

www.leliwa.pl

www.echodnia.eu

www.tarnobrzeg.pl

rta24.eu