535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

XII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

 

W dniu 15 września 2016r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu we współpracy z Tarnobrzeskim Domem Kultury organizował XII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Gościliśmy 47 placówek z całego Podkarpacia, około 550 osób. Przegląd Twórczości jest swoistą promocją sztuki osób niepełnosprawnych w wielu jej odmianach; teatr, poezja, piosenka. Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz konkurs literacki.

W tegorocznym konkursie literackim wzięło udział 11 osób. Jury pod przewodnictwem Janiny Szul przyznało 3 nagrody główne za I,II,III miejsce; trzy wyróżnienia główne oraz 5 ex aequo. W tym roku, dzięki nagrodom od sponsorów, po raz pierwszy zorganizowaliśmy dodatkowy konkurs na najładniejsze stoisko wystawiennicze. W głosowaniu zwyciężył ŚDS z Cergowej. To wyjątkowe na Podkarpaciu artystyczne spotkanie integracyjne przyczynia się do tego by pomóc niepełnosprawnym, chorującym psychicznie pokonywać swoją chorobę, wzbogacać osobowość, rozwijać talenty, poznawać i otwierać się na innych ludzi. Wieloletnie doświadczenie przekonuje nas, iż podjęta przez nas inicjatywa poprzez ukazanie możliwości i umiejętności osób niepełnosprawnych, pozwala także na integrację osób niepełnosprawnych  ze społecznością lokalną, przełamywanie barier i stereotypów społecznych.

„Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazana pomoc. Dziękujemy również za Patronat Medialny”.

Relacje medialne:

Echo Dnia

Radio Leliwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *