535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

XIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

W dniu 14 września 2017r. byliśmy organizatorami XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Artystyczne spotkanie odbywało się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Honorowy Patronat nad wydarzeniem przyjęli Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Prezydent Miasta Tarnobrzega, Pan Grzegorz Kiełb, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Pan Paweł Bartoszek.

Tegoroczna edycja zgromadziła 47 placówek z całego Podkarpacia. Inicjatywa pozwala nam na promocję sztuki osób niepełnosprawnych w wielu jej wymiarach, teatr, taniec, piosenka. Jest także okazją do integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, pozwala na przełamanie krzywdzących stereotypów społecznych. Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz konkurs literacki. W konkursie uczestniczyło 17 uczestników. Jury pod przewodnictwem Pani Janiny Szul przyznało trzy główne nagrody, 8 wyróżnień. Formuła Przeglądu nadana przez organizatorów związana była z pechem i szczęściem. Dyplomy, statuetki, scenografia oraz przedstawienie przygotowane przez gospodarzy we współpracy z dziewięcioma innymi placówkami nawiązywało do tego motywu przewodniego. Wyjątkowym wydarzeniem Przeglądu był wspólny, wokalno-teatralny występ, przygotowywany w naszym ŚDS przez 10 Środowiskowych Domów Samopomocy z regionu – ŚDS w Baranowie Sandomierskim, Dębicy, Jelnej, Spiach, Sarzynie, Nowej Dębie, Przysiekach, Stalowej Woli Nr 1 i 2 .  Zorganizowaliśmy 4 warsztatowe spotkania podczas których ćwiczyliśmy sceniczną prezentację. Mamy nadzieję na zainspirowanie innych placówek do wspólnych integracyjnych występów na przyszłorocznej edycji Przeglądu.  Występy podczas tegorocznej edycji zachwycały wrażliwością ale i humorem. Wielomiesięczne przygotowania do występów artystycznych zwieńczone zostały sukcesem. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki, upominki. Cieszymy się, iż inicjatywa wpisała się już na stałe w program artystyczny naszego miasta i regionu.

Ważnym wydarzeniem już od kilku lat jest przyznawanie podczas Przeglądu przez społeczność naszej placówki statuetek, „Ludzie Wielkiego Serca”. W tym roku statuetki otrzymali Pani Dorota Poniatowska Dyrektor Przedszkola Nr 17 w Tarnobrzegu, Pan Michał Harnik oraz Pan Artur Roman. Wszyscy Państwo zachwycają swym zaangażowaniem na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Dziękujemy  za współpracę oraz wspaniałe sportowe inicjatywy w których mamy zaszczyt uczestniczyć!

Dziękujemy darczyńcom, mediom, wolontariuszom, w tym zwłaszcza uczennicom Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Tarnobrzegu z klasy o profilu pielęgniarsko-rehabilitacyjnym za pomoc w organizacji spotkania integracyjnego.

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swą obecnością, a przede   uczestnikom Przeglądu, naszym wiernym przyjaciołom z  podkarpackich ŚDS – ów! Podczas XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej byli z nami: ŚDS Nr 2 ze Stalowej Woli, ŚDS Nr 1 ze Stalowej Woli, ŚDS z Przysiek, ŚDS z Jelnej, ŚDS z Baranowa Sandomierskiego, ŚDS z Sarzyny, ŚDS z Dębicy, ŚDS ze Spi, ŚDS z Mielca, ŚDS z Wysokiej Głogowskiej, ŚDS z Bojanowa, ŚDS z Krosna, ŚDS z Cieszanowa, ŚDS z Przemyśla, ŚDS z Ropczyc, ŚDS z Radymna, ŚDS z Przeworska, ŚDS „Nasz Drugi Dom” z Mielca, ŚDS z Izdebek, ŚDS z Łańcuta, ŚDS z Tyczyna, ŚDS z Bliznego, ŚDS z Wolicy, ŚDS z Jarosławia, ŚDS z Nowosiółek, ŚDS z Rzeszowa, ŚDS z Leska, ŚDS z Kolbuszowej, ŚDS z Łopuszki Wielkiej, ŚDS z Pruchnika, ŚDS z Kamienia, ŚDS z Zalesia, ŚDS ze Strzyżowa, ŚDS z Bachórca, ŚDS z Sieniawy, ŚDS z Brzoska, ŚDS z Zagórza,  ŚDS z Woli Raniżowskiej, ŚDS z Rudnika nad Sanem, ŚDS z Niska, ŚDS z Laszczyn z Filią w Zmysłówce, ŚDS z Birczy, ŚDS z Pnia, ŚDS z Zaczernia oraz ŚDS z Dynowa.

Dziękujemy Wam za obecność i gratulujemy występów artystycznych!

 

Relacje:

Polskie Radio Rzeszów

Echo dnia

Radio Leliwa

ITVWisła

rta24

Gość Sandomierski

Starostwo Powiatowe Tarnobrzeg

Tarnobrzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *