535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

XIV Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

W dniu 11 września 2018r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu był organizatorem XIV Przeglądu Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego. Artystyczne spotkanie odbywało się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Honorowy Patronat nad wydarzeniem przyjęli Wojewoda Podkarpacki Pani Ewa Leniart, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Pan Paweł Bartoszek, wykonująca zadania i kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega Zasępca Prezydenta Pani Anna Pekar.
Tegoroczna edycja zgromadziła 51 placówek z całego Podkarpacia. Inicjatywa pozwala na promocję sztuki osób niepełnosprawnych w wielu jej wymiarach, teatr, taniec, piosenka. Jest także okazją do integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną, pozwala na przełamanie krzywdzących stereotypów społecznych. Przeglądowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz konkurs literacki. W Konkursie Literackim uczestniczyło 11 uczestników. Jury pod przewodnictwem Pani Janiny Szul przyznało trzy główne nagrody i4 wyróżnienia. Podczas Przeglądu uczczono rocznicę 100 – lecia odzyskania Niepodległości recytacją wiersza „Niepodległość”, autorstwa wyróżnionego Pana Łukasza ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Przysiekach. Formuła Przeglądu nadana przez organizatorów związana była z czasem. Dyplomy, statuetki, scenografia oraz przedstawienie przygotowane przez gospodarzy we współpracy z dwoma innymi placówkami Środowiskowym Domem Samopomocy w Baranowie Sandomierskim i Nowej Dębie nawiązywało do tego motywu przewodniego. Zgodnie z nową formułą dotyczącą możliwości wspólnych integracyjnych prezentacji artystycznych, 16 placówek wystąpiło w 5 wspólnych przedstawieniach, a 35 prezentowało się indywidualnie. Występy podczas tegorocznej edycji zachwycały wrażliwością ale i humorem. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki, upominki. Ważnym wydarzeniem Przeglądu jest przyznawanie przez społeczność tarnobrzeskiego ŚDS statuetek, „Ludzie Wielkiego Serca”. W tym roku statuetki otrzymali Pani Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki, Pani Małgorzata Dankowska Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Pani Anna Żarów Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Pan Wacław Strojek
Dyrektor Oddziału Banku PKO BP w Tarnobrzegu, Pan Adam Strumiński Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, ks. Stanisław Bar Proboszcz Parafii p.w. Św. Barbary w Tarnobrzegu, Janusz Czyż Prezes Zarządu Siarkopol Tarnobrzeg sp. z o.o., przedstawiciele Zielonej Budki w Mielcu.Wyróżnienie otrzymały osoby i instytucje w podziękowaniu za ogromne zaangażowanie na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, inicjowanie, wspieranie i pomoc w wielu przedsięwzięciach artystycznych,edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych.
Od lat przedsięwzięcie wspiera Jacht Klub Kotwica w Tarnobrzegu. Uczestnicy spotkania integracyjnego mogli skorzystać z rejsów po Jeziorze Tarnobrzeskim.
Organizatorzy wspierani byli przez wielu wolontariuszy, w tym uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Tarnobrzegu z klasy o profilu pielęgniarsko-rehabilitacyjnym. Inicjatywa organizowana z ogromnym rozmachem wpisała się już na stałe w program artystyczny Miasta Tarnobrzega i całego województwa.

Relacje:

Radio Leliwa

Gość Sandomierski

nadwisla24.pl

rzeszow.tvp.pl

Urząd Miasta Tarnobrzega

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszów

tvl.tarnobrzeg.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *