535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

W dniu 9 października 2015r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Stalowej Woli. Wszystkie atrakcje wycieczki zorganizowali pracownicy i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli. Podczas pobytu mieliśmy okazję zwiedzać Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Obejrzeliśmy wystawę arcydzieł sztuki japońskiej
w kolekcjach polskich. Ekspozycja zastała przygotowana z okazji jubileuszu dwudziestolecia Muzeum Manggha w Krakowie, prezentowała dawną sztukę japońską, przede wszystkim z okresu Edo (1603–1868), a także – w nielicznych przykładach – z okresu Meiji (1868–1912): drzeworyty ukiyo-e, malarstwoi rzeźbę, tkaniny, ceramikę,  brązy, wyroby z laki, militaria.

Pan przewodnik w interesujący sposób przybliżył nam kulturę Japonii,
z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści o Samurajach oraz o sztuce malowania na jedwabiu i o drzeworytach.

Odwiedziliśmy również Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza. Jest to najstarsza i najbardziej dostępna placówka kulturalna
w Stalowej Woli. MBP w Stalowej Woli to prężna instytucja kultury, niosąca, przy stosunkowo niskich kosztach funkcjonowania, wielkie korzyści społeczności lokalnej.

Byliśmy zafascynowani ogromną ilością woluminów. Mieliśmy okazję skorzystać z Multiteki. Posłuchaliśmy utworu pod tytułem „Księżniczka”, który pozwolił wszystkim wyciszyć się i zrelaksować.

Część udała się na kręgielnię, aby rozegrać tam zawody. Rywalizacja była zacięta i wyrównana. Wyjątek stanowił pan Marek, który okazał się być czarnym koniem tych rozgrywek i z wynikiem bliskim stu punktów zdeklasował konkurencję.

Po zakończeniu zmagań przyszedł czas na odpoczynek i refleksję podczas wspólnego obiadu. Bardzo wdzięczni za okazałą gościnę udaliśmy się w drogę powrotną, pozostawiając w pamięci wszystkie wspaniałe atrakcje przygotowane specjalnie dla nas przez przyjaciół z ŚDS w Stalowej Woli.