535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

II Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię

W dniu 12 października w ramach VI Tarnobrzeskich Dni Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię zatytułowanych „ Nie zasłaniaj nam świata” odbył się II Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię. Współorganizatorem Biegu był Tarnobrzeski BBL wraz z Panem Michałem Harnikiem. Pan Michał przez kilka tygodni przygotowywał 10-o osobową grupę biegaczy niepełnosprawnych i seniorów do tego wydarzenia w ramach projektu Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Chorujących Psychicznie Ogniwo „Biegiem do zdrowia i integracji”. Zadania wspófinansowanego ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu sportu i turystyki.

W Biegu wystartowało rekordowo 176 biegaczy. Sportowemu widowisku towarzyszył happening przygotowany przez uczestników zajęć placówki pt. „Nie zasłaniajcie nam świata”, koncert zespołu Interim pod kierownictwem artystycznym Pana Łukasza Jugo.

Dziękujemy Prezydentowi Miasta Tarnobrzega Panu Grzegorzowi Kiełbowi za obecność, zaangażowanie, pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy Panu Staroście Pawłowi Bartoszkowi i Zarządowi Powiatu Tarnobrzeskiego za zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy. Dziękujemy także obecnym na wydarzeniu przedstawicielom Urzędu Miasta Tarnobrzega, Rady Miasta Tarnobrzega w osobach Pana Przemysława Rękasa; Sekretarza Miasta Tarnobrzega, Pana Dariusza Bożka; Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega, Pani Bożeny Kapuściak Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Tarnobrzega, dyrektorom, kierownikom miejskich i powiatowych placówek w osobach  Pani Barbary Zych, Pani Marii Wrzos, Pani DanutyFularz, Pana Roberta Chmiela, Pana Damiana Szwagierczaka.Dziękujemy wszystkim służbom; Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie, Komendantowi Miejskiemu Policji w Tarnobrzegu, Komendantowi Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, tarnobrzeskim policjantom;ratownikom medycznym oddziału SOR Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, Tarnobrzeskiemu Domowi Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, urzędnikom Miasta Tarnobrzega, tarnobrzeskim szkołom, nauczycielom, uczniom, wolontariuszom, w tym ze Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum im Małego Księcia w Tarnobrzegu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu i wspaniałej młodzieży wraz z opiekunem artystycznym zespołu INTERIM. Dziękujemy Panu Michałowi Harnikowi oraz tarnobrzeskiemu BBL za wspaniałą współpracę w organizacji całego przesięwzięcia.

Sponsorami wydarzenia, w tym pakietów startowych i nagród dla uczestników biegu byli; Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Oddział I w Tarnobrzegu PKO Banku Polskiego, „Herbapol Lublin” S.A., Kopalnia Mocy w Tarnobrzegu; Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Kaufland Polska MarketySp.z o.o. Market w Tarnobrzegu -Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc!

Gratulujemy wspaniałych wyników zwycięzcom w każdej kategorii. Gratulujemy wszystkim startującym odwagi podjęcia wyzwania sportowego a przede wszystkim wrażliwości i otwartości na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie.

To piękny gest solidarności z chorującymi. Dzięki Państwu osoby chorujące psychicznie odzyskują wiarę w swoje możliwości i nadzieję na zdrowienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *