535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

III Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię

W dniu 11 października w ramach VII Tarnobrzeskich Dni Solidarności   z Osobami Chorującymi na Schizofrenię zatytułowanych „ Oswoić Lęk” odbył się III Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię. Współorganizatorem Biegu był Tarnobrzeski BBL wraz z Panem Michałem Harnikiem. Pan Michał przez kilka tygodni przygotowywał 10-o osobową grupę biegaczy niepełnosprawnych i seniorów do tego wydarzenia w ramach projektu Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Chorujących Psychicznie Ogniwo „Biegiem do zdrowia i integracji”. Zadania wspófinansowanego  ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu sportu i turystyki.

W Biegu wystartowało rekordowo 193 biegaczy. Sportowemu widowisku towarzyszył Koncert Pana Przemysława Pawłowskiego, zespołu Cantica Romanza.

Honorowy Patronat nad wydarzeniami objęła Wykonująca Obowiązki i Kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega Pani Anna Pekar.

Darczyńcami , sponsorami wydarzenia byli Prezydent Pani Anna Pekar, Oddział I w Tarnobrzegu PKO Banku Polskiego, „Herbapol Lublin” S.A., Kopalnia Mocy w Tarnobrzegu; Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Hurtownia Kontakt, AP-SPORT w Tarnobrzegu, Firma Olewnik.  W tym roku dodatkowy puchar i nagrodę za zajęcie I miejsca przez osobę chorującą ufundował go Pan Sławomir Partyka, Radny Miasta Tarnobrzega.

Wspierali inicjatywę swą obecnością i pomocą Pani Anna Pekar Wykonująca Obowiązki i Kompetencje Prezydenta Miasta Tarnobrzega, Pan Dariusz Bożek; Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega, Pani Elżbieta Miernik – Krukurka, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Obecni byli także Radni Miasta Tarnobrzega w tym Pan Sławomir Partyka oraz osoby pretendujące do tej zaszczytnej funkcji. Dziękujemy za obecność, wsparcie, aktywny udział dyrektorom, kierownikom w osobach  Pani Barbary Zych, Pani Marii Wrzos, Pana Roberta Chmiela, Pana Damiana Szwagierczaka. W biegu po raz pierwszy brali udział pracownicy socjalni tarnobrzeskiego MOPR z osobami podlegającymi pomocy i wsparcia.

Dziękujemy wszystkim służbom; Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie, Komendantowi Miejskiemu Policji w Tarnobrzegu, Komendantowi Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, tarnobrzeskim policjantom; ratownikom medycznym oddziału SOR Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, Tarnobrzeskiemu Domowi Kultury, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, urzędnikom Miasta Tarnobrzega, tarnobrzeskim szkołom, nauczycielom, uczniom, wolontariuszom, w tym ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Tarnobrzegu oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu oraz licznym przyjaciołom naszej placówki. Dziękujemy także Panu Przemkowi Pawłowskiemu za wspaniały, uatrakcyjniający wydarzenie koncert.

Dziękujemy Panu Michałowi Harnikowi  oraz tarnobrzeskiemu BBL za wspaniałą współpracę w organizacji całego przedsięwzięcia.

 

Gratulujemy wspaniałych wyników zwycięzcom w każdej kategorii. Gratulujemy wszystkim startującym odwagi podjęcia wyzwania sportowego a przede wszystkim wrażliwości i otwartości na potrzeby i problemy osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie.

To piękny gest solidarności z chorującymi. Dzięki Państwu osoby chorujące psychicznie odzyskują wiarę w swoje możliwości i nadzieję na zdrowienie.

 

Podczas tegorocznych Dni Solidarności można było skorzystać z pomocy psychologicznej i terapeutycznej naszej placówki. W dniu 8 października uruchomiliśmy Punkt Wsparcia Psychologicznego Dla Osób  po Kryzysie Psychicznym i ich Rodzin a 12 października odwiedzali nas mieszkańcy miasta zainteresowani wsparciem i pomocą terapeutyczną naszej placówki.

 

Plakat new.pdf (III Bieg)