535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

IV Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię

W dniu 10 października odbył się IV Bieg Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię inicjatywa realizowana w ramach VIII edycji Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie organizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy  w Tarnobrzegu. Bieg zorganizowany był w ramach projektu „Biegiem do zdrowia i integracji” Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Chorujących Psychicznie Ogniwo dofinansowanego ze środków Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu sportu  i turystyki. Współorganizatorem biegu był Pan Michał Harnik i tarnobrzeski BBL. Do biegu zgłosiło się 170 osób. W biegu wzięli udział mieszkańcy miasta i regionu; sportowcy, nauczyciele, samorządowcy, pedagodzy, terapeuci, pracownicy socjalni, lekarze, młodzież i dzieci z tarnobrzeskich szkół, a także sami chorujący psychicznie. Przed biegiem odbył się happening „Jesteś tu ale czy jesteś z nami” przygotowany przez pracowników i uczestników placówki. Podczas biegu odbył się także koncert zespołu Cantica Romanza z Mielca. Bieg przebiegał ulicami miasta Tarnobrzega na dystansie 5,5 km. Zwycięzcą biegu został Pan Robert Pasieczny z Tarnobrzega z czasem 19, 57, w kategorii kobiet zwyciężyła Pani Małgorzata Siembida z Ulanowa z czasem 22,07. W kategorii Dzieci i młodzież i podkategoriach dziewczynki i chłopcy,  Państwo Alicja Boczula z Tarnobrzega z czasem25,16 i Antoni Roman z Tarnobrzega z czasem 22,54. W kategorii nordic walking w podkategorii kobiety i mężczyźni Państwo Dorota Rejman UKS Siedleszczany 39,55 i Jacek Wiśniewski UKS Siedleszczany 39,07. Serdecznie gratulujemy!

Bieg możliwy był dzięki pomocy Policji, Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, oddziału SOR Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu oraz Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Kamizelki dla wolontariuszy oznaczających trasę zapewnił Ośrodek Ruchu Drogowego WORD w Tarnobrzegu. Bramę i numery startowe zapewnił Team Kiper, elektroniczny pomiar biegu zasponsorowała Firma Forbet. Dodatkowe medale dla biegaczy ufundowała Firma AP SPORT. Napoje i słodycze do pakietów startowych ufundowali Prezydent Miasta Tarnobrzega, Radna Miasta Stalowa Wola Pani Renata Butryn, Czekoladowa Chatka. 

Nieocenioną pomoc podczas biegu świadczyli również wolontariusze, uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu, Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu oraz I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *