535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

IV Osiedlowy Dzień Babci i Dziadka w Środowiskowym Domu Samopomocy w Tarnobrzegu

W dniu 24 lutego 2017r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu był po raz IV organizatorem integracyjnego spotkania „Osiedlowy Dzień Babci  i Dziadka”. Spotkanie ma na celu integrację osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym a poprzez to zwrócenie uwagi na potrzeby, problemy osób niepełnosprawnych, chorujących psychicznie, przełamywanie krzywdzących stereotypów, zmianę perspektywy myślenia. Spotkanie osób z różnych kręgów społecznych, seniorów, dzieci, młodzieży z chorobą, niepełnosprawnością umożliwia wzrost wiedzy, świadomości ale także pozwala pozbyć się uczucia zakłopotania, bezradności i lęku w kontakcie z chorującymi i niepełnosprawnymi.

Placówka gościła seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Tarnobrzegu, Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu, uczestników zajęć Uniwersytetu III Wieku w Tarnobrzegu oraz przedstawicieli mieszkańców osiedla.

Podczas tegorocznej edycji goście wysłuchali koncertu muzycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Tarnobrzegu, w tym młodzież  z Ukrainy, wykładu przedstawicielki firmy Forever Living o zdrowiu seniora,  pozytywach starzenia się. Całość oprawiona została kulinarnymi wypiekami przygotowanymi przez uczestników zajęć ŚDS w ramach zajęć pracowni kulinarnej.