535true dots bottomright 254true true 800https://sds-tarnobrzeg.pl/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/frame-black
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide1
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide2
  • 5000 random false 60 bottom 30
    Slide3

Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniu 16 października uczestniczyliśmy w spotkaniu integracyjnym z okazji Światowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Lipsku. Spotkaniu przyświecała sentencja „Człowiek, który czuje się zrozumiany może dać zrozumienie drugiemu”. Podczas spotkania mogliśmy nawiązać nowe przyjaźnie, tańczyć i bawić się w asyście Pani animator, a przede wszystkim podziwiać piękne okolice kresów wschodnich.

Dzień Godności oczami naszej uczestniczki

Dnia 16.10.2019 r. udaliśmy się naszym ośrodkowym busem do Lipska – wsi położonej niedaleko Tomaszowa Lubelskiego. Pojechaliśmy tam pod opieką naszej p. dyrektor Beaty W. i naszego terapeuty p. Grzegorza. Na spotkanie, które odbywało się pod hasłem „Dzień godności osób niepełnosprawnych” przybyliśmy w składzie Irena, Klaudia, Laura, Marian, Mariusz i Mirosław. Dojechaliśmy na miejsce trochę spóźnieni i dlatego nie udało nam się obejrzeć całego przedstawienia – humorystycznie potraktowanej bajki o czerwonym kapturku, którą przygotowali uczestnicy tamtejszej placówki. Po przedstawieniu odbyła się nieoficjalna część imprezy tzn. jedzenie grillowanej kiełbasy oraz pysznych sałatek, przystawek, wędlin, a także różnego rodzaju pysznych ciast. W tym czasie nasza p. dyrektor z tamtejszymi opiekunami i przedstawicielami lokalnych władz zwiedziła ruiny lipskiego zamku – siedziby hrabiego Łosia. Tymczasem my – pozostali uczestnicy bawiliśmy się przy muzyce puszczanej z płyt. Zabawę prowadziła miła „ pani wodzirej”, która uczestniczyła w tańcach i przebierankach. Około godz. 1300 zmęczeni, zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Tarnobrzega.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *